Futerko jeżyka - Przedszkole Bajka

Aktualności

luty
13
2018

Futerko jeżyka

Futerko jeżyka13 lutego 2018 r. o  godz. 10.15 (wtorek) będziemy gościć w przedszkolu Agencja Artystyczna Horyzont z Krakowa ze spektaklem pt.  „Futerko jeżyka”.

Spektakl uczy dzieci szacunku do tego, co posiadają oraz radości nawet z drobnych sukcesów. Aktorzy poprzez treść bajki wyśmiewają takie cechy jak zachłanność i próżność oraz ukazują znaczenie przysłowia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.

Przesłaniem wychowawczym spektaklu jest uświadomienie dzieciom, że największą wartością posiadanych rzeczy jest ich funkcjonalność a nie moda, wygląd czy marka, co prowadzić może do zawiści bądź egoizmu, a nawet narażać na niebezpieczeństwo.

W spektaklu udział biorą:
  • Jeżyk Tuptuś – naiwny, łatwowierny, dobry
  • Wiewiórka Fistaszek- miła, mądra, energiczna
  • Chochlik- leśny czarownik- przebiegły, chytry
  • Owieczka
Akcja spektaklu toczy się wśród leśnej przyrody. Smutny i nieszczęśliwy jeżyk martwi się tym, że dzieci go nie lubią, gdyż nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem. Zatroskany tym, że jest posiadaczem ostrych i kłujących kolców rozmyśla w jaki sposób wymienić je na piękne futerko. W tym czasie spotyka leśnego czarownika - chochlika, który obiecuje mu pomóc. Jednak Tuptuś nie wie, że jest to podstęp. Za sprawą czarodziejskiego eliksiru zamienia go w mięciutką owieczkę. Spełnionym marzeniem jeżyk-owieczka nie cieszy się jednak zbyt długo. Od tej pory główny bohater wpada w ogromne tarapaty. Poprzez niebezpieczeństwo, jakiego doświadczył, przekonuje się, że kolce, które chronią przed atakiem drapieżników są najwspanialszym „futerkiem” na świecie! Niesamowite przygody języka i jego przyjaciół trzymają w napięciu nie tylko młodego widza.

Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to co ładne, atrakcyjne jest najlepsze oraz że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie, bądź po tym co posiadają.