ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów

59 822 24 24

Ubiór dziecka przedszkolnego

Ubiór dziecka przedszkolnego

Ubiór dziecka przedszkolnego powinno pozwalać na swobodę podczas zabaw i zajęć. Proponujemy, aby dziecko było ubrane praktycznie i wygodnie. Odzież nie może krępować ruchów dziecka, a jej zakładanie i zapinanie nie powinno być dla dziecka zbyt trudne. Unikajmy spodni z trudnymi do odpięcia guzikami. Rękawy swetra lub bluzki muszą być łatwe do podciągania, a pod sweter dobrze jest założyć bluzkę z krótkim rękawem. Buty i kapcie najlepsze są bez wiązania lub zapinane na rzepy. Jest to szczególnie ważne w przypadku maluchów, które chcą być samodzielne, a jednocześnie ich umiejętność samoobsługi nie jest jeszcze doskonała. Szczególnie jest to ważne podczas wychodzenia z dziećmi na spacery. Należy się liczyć z faktem ubrudzenia podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym lub na innych zajęciach np. podczas zajęć plastycznych. Proponujemy więc odzież na zmianę, a także odzież przeznaczoną do zabaw na podwórku, którą można pozostawić w szatni. Prosimy także o zapasową bieliznę dla dzieci, szczególnie najmłodszych.

Zwracamy się z prośbą o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury, tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu.

Dzieci uczą się samodzielnego ubierania i oczywiście otrzymują pomoc jeśli takiej potrzebują. Wzmacnia to ich samodzielność i poczucie własnej wartości.

Kontakt

Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17,  77-100 Bytów

59 822 24 24

przedszkole3b@o2.pl

IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Przedszkole nr 1 w Bytowie 2012 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda