ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów
1 października dzieci z grupy Kangurki obchodziły Dzień Jabłka. Rozpoczęły go od poznania historii tego niezwykłego owocu – dowiedziały się, skąd pochodzi jabłko, dlaczego od dawna towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu oraz wysłuchały legendy o złotym jabłku. Następnie pokolorowały przygotowane kolorowanki.
Kolejnym etapem było kulinarne wyzwanie – przygotowanie szarlotki. Dzieci krok po kroku uczyły się, jak należy kroić jabłka, a później wspólnie wsypywały wszystkie potrzebne składniki. Z wielką cierpliwością obserwowały ciasto piekące się w piekarniku, z którego unosił się coraz piękniejszy zapach.
Na zakończenie święta spróbowały kawałka własnoręcznie przygotowanej szarlotki. Słodki smak stał się najlepszą nagrodą za dzień pełen nauki, zabawy i wspólnej pracy.

Nasze przedszkolaki z grupy Motylki biorą udział w Czyściochowej Akademii – programie, który od najmłodszych lat uczy dzieci dobrych nawyków higienicznych.

W poniedziałek, 13 maja 2024 r., Misie odwiedziły Bibliotekę Miejską. Dzieci oglądały różne książki oraz z uwagą słuchały bajek, czytanych przez panią bibliotekarkę.

Grupa Motylki uczestniczyła w Bibliotece Dziecięcej w zajęciach wprowadzających w świat książki. Dzieci zapoznały się z akcją „Mała Książka – Wielki Człowiek”, w której mogą brać udział wraz z rodzicami.
Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17, 77-100 Bytów
sekretariat@przedszkole1.bytow.pl
IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227