ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów

59 822 24 24

Dzień Ziemi
29 kwietnia 2024

Przedszkolaki świętowały imieniny Ziemi. Poprzez różne aktywności, udział w zajęciach proekologicznych, które trwały przez cały tydzień, dzieci dowiadywały się, czemu tak ważne jest dbanie o najbliższe środowisko, o przyrodę, o zwierzęta, o naszą planetę.

W każdej grupie wiekowej, podczas zajęć, dzieci utrwalały podstawowe zasady segregacji odpadów, a na podstawie ilustracji oraz filmów edukacyjnych dowiedziały się o zagrożeniach czyhających na naszą planetę. Dzieliły się swoimi doświadczeniami, obserwacjami. Odgadywały zagadki, wykonywały ćwiczenia, rozmawiały o tym, co smuci, a co raduje Ziemię.

Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, śpiewały piosenki, czerpały energię z drzew, przytulając się do nich i co najważniejsze zasadziły drzewka, aby naszej planecie było miło i abyśmy mieli czystsze powietrze. W ogródku przedszkolnym dzieci zasadziły rośliny.

Nasze Przedszkole wzięło także udział w akcji Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Planeta vs. Plastik”. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki sprzątały tereny zielone wokół przedszkola i w mieście.

Dzieci wzięły również udział w festynie ekologicznym, który odbył się na Placu Kardynała Wyszyńskiego. Wśród wielu atrakcji dzieciom spodobała się akcja rozdawania sadzonek drzew za makulaturę, zbiórka plastikowych nakrętek, loteria z nagrodami, prezentacja obsługi pojazdu do zbierania odpadów oraz zabawy i konkursy z nagrodami. Naszym najmłodszym bardzo podobały się występy młodzieży z Bytowskiego Centrum Kultury.

U florysty i ogrodnikaPoprzedni
Zdrowa żywnośćNastępny

zobacz również

Kontakt

Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17,  77-100 Bytów

59 822 24 24

przedszkole3b@o2.pl

IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Przedszkole nr 1 w Bytowie 2012 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda