ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów
W ramach akcji „Jak mówić o niepełnosprawności?” w tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest inny – a właśnie dzięki temu wyjątkowy. Z okazji Dnia Zespołu Downa przybliżyłam dzieciom temat tej wady genetycznej w sposób dostosowany do ich wieku. Wspólnie zastanawialiśmy się, czym są dodatkowe informacje w naszych genach oraz co sprawia, że każdy człowiek jest niepowtarzalny.
Podczas zajęć dużo uwagi poświęciliśmy wartościom takim jak akceptacja, empatia i wzajemne wsparcie. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w aktywnościach – wykonały skarpetkowe „gniotki”, założyły kolorowe skarpetki nie do pary, a także wspólnie przygotowały fotobudkę.
Zachęcamy Państwa do kontynuowania tej ważnej rozmowy w domu. To doskonała okazja, by uczyć dzieci, że różnorodność czyni nasz świat piękniejszym i ciekawszym.

Dzieci z grupy „Misiaki” poznawały jeden z żywiołów – wodę. Podczas zajęć miały okazję uczestniczyć w doświadczeniu z „deszczową chmurką”, eksperymentować z wodą oraz poznawać jej właściwości w praktyce.

W grupie „Króliczków” odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone kiełkowaniu oraz wzrostowi roślin. Dzieci rozmawiały o tym, czego potrzebują nasiona i cebule, aby mogły się rozwijać – wskazywały wodę, światło oraz odpowiednią temperaturę.

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Bytowie aktywnie uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym 2025 – „W krainie uczuć – bajkoterapia z autorskimi opowieściami dla przedszkolaków”, którego autorkami są Edyta Złotocha i Monika Buda.
Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17, 77-100 Bytów
sekretariat@przedszkole1.bytow.pl
IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227