ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów
W ramach akcji „Jak mówić o niepełnosprawności?” dzieci z grupy Motylki realizowały temat poświęcony niedosłuchowi i głuchocie. Z tej okazji przedszkolaki gościły panią Sabinę, która wprowadziła je w fascynujący świat języka migowego.
Podczas zajęć dzieci poznały wiele znaków migowych i z dużym zaangażowaniem próbowały je odtwarzać. Poprzez zabawę mogły lepiej zrozumieć, jak na co dzień funkcjonują osoby niesłyszące oraz w jaki sposób można się z nimi porozumiewać.
Było to niezwykle wartościowe i rozwijające spotkanie, które nauczyło przedszkolaków wrażliwości, empatii i otwartości na potrzeby innych.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Czuciaki z krainy emocji” dzieci z grupy Tygryski z Przedszkola nr 1 w Bytowie zapoznały się z kolejną emocją – strachem.

Przedszkole nr 1 w Bytowie bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Jak mówić o niepełnosprawności?”, którego organizatorem i patronem jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami.

3-4 latki z grupy Kangurki po raz kolejny wysłuchały bajki terapeutycznej, tym razem pt. „Miś Pluszak i tęsknota”. Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w opowieść, która pomogła im zrozumieć uczucie tęsknoty oraz sposoby radzenia sobie z emocjami.
Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17, 77-100 Bytów
sekretariat@przedszkole1.bytow.pl
IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227