ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów
Zajęcia w grupie „Tygryski” upłynęły w aromatycznej, świątecznej atmosferze. Dzieci wcieliły się w role małych kucharzy i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach kulinarnych poświęconych pieczeniu świątecznych pierniczków.
Na początku przedszkolaki poznały kolejne etapy przygotowania ciasta – od odmierzenia składników, przez wyrabianie masy, aż po wałkowanie i wykrawanie świątecznych kształtów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi pomysłami i uważnie obserwowały każdy kolejny krok.
Po części teoretycznej przyszedł czas na najciekawszy moment – pracę własną. Tygryski z wielkim zapałem wałkowały ciasto, wybierały foremki i tworzyły swoje wyjątkowe pierniczki. W sali unosił się zapach przypraw korzennych, a na twarzach małych kucharzy gościło skupienie i radość.
Zajęcia kulinarne były doskonałą okazją do rozwijania samodzielności, współpracy oraz kreatywności. Dzieci spisały się znakomicie, a przygotowane przez nie pierniczki zapowiadają się naprawdę pysznie!

W grupie Tygryski odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Starszaka. To niezwykle ważny dzień w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna swoją ostatnią, pełną wyzwań i przygód, przedszkolną podróż.

W ramach akcji „Jak mówić o niepełnosprawności?” dzieci z grupy „Motylki” zapoznały się z tematem osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Z okazji obchodzonego 7 października Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Niezwykły wózek Lukrecji”

Grupa Kangurków miała okazję odwiedzić Bibliotekę Dziecięcą i uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Przedszkolaki odkrywały świat książek sensorycznych, które angażują różne zmysły, a także bawiły się na Magiczny Dywanie
Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17, 77-100 Bytów
sekretariat@przedszkole1.bytow.pl
IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227