ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów
Co roku dzieci z naszego przedszkola swoim śpiewem, tańcem i barwnymi strojami przywołują wiosnę. Również i w tym roku 21 marca nie mogło zabraknąć tego wesołego akcentu. Przedszkolaki wyruszyły na bytowski rynek, aby przywołać wiosnę, której tak bardzo wszyscy oczekujemy.
Dzieci również sadziły cebulki kwiatów do donic w swoich salach.
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21.
W tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.
Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Starszaki z grupy Motylki zostały zaproszone przez pana Burmistrza do Urzędu Miejskiego na wspólne strojenie choinki.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się, bawią i rozwijają swoje talenty w siedmiu wspaniałych grupach. Każda z nich to wyjątkowa społeczność, w której dzieci budują pierwsze przyjaźnie, zdobywają nowe umiejętności i odkrywają świat pod opieką doświadczonych nauczycieli.

W naszym przedszkolu znów zapachniało. Wszystko za sprawą Wielkanocnego Śniadania. Zanim dzieci zasiadły do stołu, rozmawiały o tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17, 77-100 Bytów
sekretariat@przedszkole1.bytow.pl
IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227