ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów

59 822 24 24

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

15 września 2025

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Kropki. To dzień, który przypomina, że każdy z nas ma w sobie talent i wyjątkowy dar, a nawet najmniejsza kropka może być początkiem wielkiej przygody z kreatywnością.

Już od rana w salach dominowały kolorowe dekoracje i radosny nastrój. Dzieci poznały historię dziewczynki Vashti – bohaterki opowiadania „The Dot” (Kropka), która dzięki zachęcie nauczycielki odkryła w sobie odwagę i wiarę w swoje możliwości. Opowieść uświadomiła przedszkolakom, że każdy potrafi tworzyć i każdy talent jest ważny.

Króliczki rozpoczęły świętowanie od rozmów o kreatywności, a potem bawiły się w matematyczne i ruchowe zabawy z kolorowymi kropkami: tańczyły, skakały i odkrywały, że kropki mogą zamienić się w niezwykłe dzieła sztuki. Najwięcej radości sprawiły im zajęcia plastyczne – powstała barwna galeria „kropkowych dzieł”, z których każde było wyjątkowe. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o odkrywaniu swojego talentu i z dumą prezentowały swoje prace.

Kangurki zwracały uwagę na kropki w codziennym życiu – odkryły je na biedronkach, piłkach, ozdobach i ubraniach. Maluchy wykonały także kreatywne prace plastyczne, m.in. „Królową Kropek” oraz kompozycje z małych i dużych kropek. Na pamiątkę każde dziecko pozowało do portretowego zdjęcia w specjalnej ramce.

Biedronki po wesołych zabawach i plastycznych aktywnościach związanych z Dniem Kropki udały się do BCK na spektakl teatralny „Spod naszej strzechy – czyli w kręgu baśni i legend polskich” w wykonaniu Teatru ARTENS. Była to dodatkowa atrakcja, która pozwoliła dzieciom przenieść się do świata bajek i legend.

Obchody Dnia Kropki były pełne uśmiechu, twórczej zabawy i radosnych odkryć. Każda grupa mogła na swój sposób przekonać się, że w każdym z nas drzemie talent, który warto rozwijać i pokazywać światu.

Wyjazd edukacyjny do Jupi JejNastępny

zobacz również

Kontakt

Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17,  77-100 Bytów

59 822 24 24

sekretariat@przedszkole1.bytow.pl

IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Przedszkole nr 1 w Bytowie 2012 - 2025   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda