ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów

59 822 24 24

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

13 listopada 2023

To był wyjątkowy dzień. Od samego rana w przedszkolu panował wyjątkowy nastrój. Dzieci i panie nauczycielki, a także obsługa, ubrani odświętnie w biało-czerwone barwy, czekali by uczcić pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Motylki rozmawiając o święcie Odzyskania przez Polskę Niepodległości poznawały także naszą Małą Ojczyznę – Kaszuby. Wspólnie śpiewały patriotyczne piosenki i wiersze.

Tygrysy były na warsztatach patriotycznych w bibliotece, gdzie poznały historię powstania państwa polskiego i wykonywały zadania związane z naszą ojczyzną. W przedszkolu rozmawiały na temat Święta Niepodległości. Wykonały kotyliony i flagi.

Również dzieci z grupy Biedronek poszerzały wiedzę o ojczystym kraju. Dzieci poznały symbole narodowe: pracowały z mapą Polski, wyszukiwały na mapie bieg rzeki Wisły oraz nazwy miast leżących nad nią. Przedszkolaki poznały legendę o powstaniu Wisły, a także o toruńskich piernikach. Swoją wiedzę przypieczętowały własnoręcznie wykonanym i wspólnie upieczonym smakowitym piernikiem, którego zapach rozniósł się po całym przedszkolu.

Misie, Krasnale i Kangurki spotkały się na uroczystym apelu, gdzie wspólnie odśpiewali hymn, natomiast starsze dzieci świętowały obchody odzyskania przez Polskę niepodległości na bytowskim rynku.

Z wizytą w muzeumPoprzedni
Witaminki, wyzwanie dynioweNastępny

zobacz również

Kontakt

Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17,  77-100 Bytów

59 822 24 24

przedszkole3b@o2.pl

IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Przedszkole nr 1 w Bytowie 2012 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda