ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów

59 822 24 24

Witaminki, wyzwanie dyniowe

Witaminki, wyzwanie dyniowe

10 listopada 2023

W naszym przedszkolu uczestniczyliśmy w akcji organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola – „Witaminki, wyzwanie dyniowe”.

Podczas akcji podjęliśmy rozmowy na temat tego, jak ważne jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych w codziennym życiu, a hasłem przewodnim pogadanek było dobrze znane wszystkim dzieciom hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Podczas Wyzwania Dyniowego wspólnie z najmłodszymi przygotowaliśmy kącik z dekoracją, gdzie na honorowym miejscu umieściliśmy Panią Dynię. Ponadto w ramach dekoracji wykonaliśmy prace techniczne, w których udało nam się stworzyć dynię w wymiarze 3D.

Jednak to nie wszystko! Jedno z przysłów mówi, że przez żołądek do serca, w związku z czym przygotowaliśmy razem zupę dyniową, a przy jej przygotowaniu nasze przedszkolaki chętnie brały udział.

Pestki, które pozostały po przygotowaniu dyni do zupy, wykorzystaliśmy w ramach ćwiczeń matematyki na wesoło, dokonując różnego rodzaju przeliczeń.
Na koniec wszyscy z uśmiechem rozpoczęli degustację uprzednio przygotowanej zupy dyniowej.

Koordynatorem Dyniowego Wyzwania w naszym przedszkolu była p. Barbara Malek.

Święto NiepodległościPoprzedni
Hymn narodowy na bytowskim rynkuNastępny

zobacz również

Kontakt

Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17,  77-100 Bytów

59 822 24 24

przedszkole3b@o2.pl

IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Przedszkole nr 1 w Bytowie 2012 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda