ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów
27 marca 2024 r. Biedronki wybrały się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej w Bytowie. Przedszkolaki poznały miejsce i funkcjonowanie tej placówki. Wysłuchały pięknych opowieści i wierszy Jana Brzechwy „Pchła Szachraka”i „Kaczka Dziwaczka”.
Poznały nowości wydawnicze o treści ekologicznej naszej lokalnej pisarki Barbary Kosmowskiej „Fred psi ekopatrol”, „Fred pogromca suszy”, a także serię książeczek Małgorzaty Swendrowskiej, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego (wszelkimi zmysłami): „Moja mama i mój tata”, „Moja babcia i mój dziadek”, „Moja siostra i mój brat”. A to wszystko zaprezentowała i przekazała nam w cudowny sposób p. Grażynka Kikcio.

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Bytowie aktywnie uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym 2025 – „W krainie uczuć – bajkoterapia z autorskimi opowieściami dla przedszkolaków”, którego autorkami są Edyta Złotocha i Monika Buda.

Motylki i Tygrysy poznają pracę pocztowców. W tym celu obie grupy wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby wysłać list i nadać paczkę.

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Energia odnawialna”, podczas których przedszkolaki miały okazję dowidzieć się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów i jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej.
Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17, 77-100 Bytów
sekretariat@przedszkole1.bytow.pl
IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227