ul.1 Maja 17, 77-100 Bytów

59 822 24 24

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

29 lutego 2024

26 lutego w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w przedszkolu nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów.

Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów, co rozbudziło w dzieciach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć, zachęcały również do poznawania sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety.

Odbyły się też zabawy odkrywczo-badawcze z wykorzystaniem sody oczyszczonej, octu oraz lodu. Najbardziej zainteresowały nasze przedszkolaki zabawy w paleontologa czyli wykopywanie z piasku ,,szkieletów dinozaurów”, co przysporzyło dzieciom wiele emocji i pozytywnych przeżyć. Przy tej okazji mieliśmy możliwość utrwalania pojęć matematycznych – umiejętność przeliczania, porównywania wyglądu, określania wielkości dinozaurów, segregowania wg określonej cechy.

Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem klamerek. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie.

Warsztaty interaktywne w bibliotecePoprzedni
Magiczny świat baśni - CalineczkaNastępny

zobacz również

Kontakt

Przedszkole nr 1 w Bytowie
ul. 1 Maja 17,  77-100 Bytów

59 822 24 24

przedszkole3b@o2.pl

IODO - Mateusz Szenbek
tel. 513 850 227

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Przedszkole nr 1 w Bytowie 2012 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda